20.07.2014
Rudi Klarič
PREDSEDNIK NA DOPUSTU
O, Telekom Slovenije, zakaj si me zapustil!? Moj telekomov spletni priključek na Podgozdu je crknil. Moral sem se odpeljati v Ljubljano, k sodelavki, katere imena ne smem izdati, ker bi slovensko sodstvo to lahko razumelo kot sabotažo Telekoma Slovenije, davčna uprava pa bi jo lahko obdavčila. Preko njenega računalnika bom namreč, kljub pokvarjenemu priključku na Podgozdu 5, lahko uspešno vstopil v svetovno spletno omrežje. Tako Ti sedaj lahko sporočam, da je predsednik slovenskega vrhovnega sodišča odšel na dopust, v zaporu pa pustil Janeza Janšo. Naj čaka ... Da bo za drugič vedel, kaj vse lahko najvišji slovenski sodni uradnik povsem nekaznovano lahko stori z vsakomer, če se mu le zahoče ...
Ne morem si zamisliti, da bi šel vesten človek na dopust in bi v tem času imel v zaporu nespornega ljudskega junaka, voditelja slovenske osamosvojitvene vojne ali kogarkoli drugega, za katerega obstaja utemeljen sum, da je bil obsojen na brezvesten in celo protipraven način.
Predstavljaj si, na primer: od Tvojega urada, bi bilo odvisno, koliko časa bo v zaporu človek, za katerega pomemben del Slovenk in Slovencev verjame, da je politični zapornik in bi obstajal celo utemeljen sum, da je bil po krivem obsojen, Ti pa bi šel mirno na dopust.
Tudi če bi šlo za povsem vsakdanjega človeka bi to bilo vsekakor brezvestno dejanje. Še toliko večja pa je brezvestnost, ker gre za utemeljen sum, da je bil zapornik v sodnem postopku mimo trdnih dokazov zlonamerno obsojen in zaprt samo zaradi svojega povsem zakonitega političnega opozicijskega delovanja.
Jaz se ne bi mogel odpeljati na počitnice v primeru, če bi bilo od mojega dela oziroma moje prisotnosti odvisno zdravje nekoga, ki bi mu z mojim energijskim poljem čiste vesti lahko pomagal.
Ker si kar nekaj oseb redno pomaga z mojimi urjenji za spodbujanje samozdravilne moči telesa in krepitev prisebnosti, bi ravnal skrajno neodgovorno, če bi jih (kot svetopisemski Judež za srebrnike) izdal zaradi svoje želje po počitnicah in bi svojo glavo mirno vtaknil v dopustniški pesek.
Če bi ljudi, ki sem jim dolžan vestno pomagati, zapustil v stiski in odšel na dopust, bi vsekakor grdo umazal in izdal svojo vest. Seveda pa svoje vesti ne moreš umazati niti onečastiti, če vesti nimaš.
S svojim dejanjem sodnicam, sodnikom slovenski najvišji sodnik in javnosti sporoča, da je zanj sodniška vest povsem nepomemben, nebistven in le njegovega prezira vreden pojem. Ali je torej Ustava RS in prisega, ki od najvišjih predstavnikov vseh treh vej oblasti zahteva vestno ravnanje, samo prazno moraliziranje brez vsakega praktičnega pomena in pravne odgovornosti?
Morebiti pa predsednik vrhovnega sodišča ne ve, kaj je to vest, ker ga na fakulteti profesorice in profesorji o vesti niso znali, zmogli ali celo niso smeli poučiti?
Ali bi Človek verjel, da niti enemu od slovenskih pravnic in pravnikov na vodilni slovenski pravni fakulteti ni bilo potrebno in še vedno ni treba opraviti niti enega samega izpita o praktičnem pomenu vesti in obveznosti vestnega ravnanja?
Kaj sploh vedo slovensko sodstvo, pravnice in pravniki, državno pravobranilstvo, predsednik Republike Slovenije o tem, kaj je čista vest?
Glede na sodbe, ki jih podrobno poznam, o vesti večinoma ne vedo prav nič. Tudi moja raziskava o stanju vesti v državni upravi Slovenije dokazuje, da si večina vodilnih političnih oseb v Sloveniji samo domišlja, da imajo čisto vest.

fotografije so iz osebnega filmskega in foto arhiva rudija klariča -